P. Bulavová na návštěvě University of Extremadura

Petra Bulavová navštívila prof. Vicente Gómez Serrana na University of Extremadura, Badajoz, Španělsko ve dnech 12. – 15. 9. 2017.

V rámci pracovní cesty byla navázána spolupráce mezi naší Katedrou chemie a Fakultou chemie (University of Extremadura, prof. Vicente Gómez Serrano) v oblasti přípravy, aktivace a adsorpčního použití uhlíkatých materiálů. V rámci prohlídky laboratoří byly představeny měřicí přístroje a možnosti experimentální činnosti na fakultě. Španělským kolegům jsem prezentovala přednášku „Carbonaceous adsorption group at Department of Chemistry – Research“. Byla také podepsaná smlouva umožňující uskutečňování učitelských mobilit (Key Action 1 Inter-institutional Agreement 2017 / 2021 between E BADAJOZ01 and CZ OSTRAVA02) a byly prodiskutovány možnosti podpisu smlouvy pro studentské mobility. V rámci volného času jsem prozkoumala historické centrum města Badajozu a také sousední město Mérida plné římských památek.

Cesta byla financována v rámci programu Erasmus +.