Netradiční Vánoční besídka

Letos Vánoční besídka online!

Vyhlášení nouzového stavu a mimořádných opatření z důvodu zhoršené epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru SARS-CoV-2 znemožnilo zrealizovat v prostorách katedry chemie již v pořadí 17. Mikulášskou besídku a osobně se tak setkat s učiteli a jejich žáky, se kterými spolupracujeme. Během krátkého času blokové prezenční výuky se studenti 2. ročníku NMgr. specializace učitelství pokusili téměř o nemožné, připravili scénář a natočili krátkou online besídku.

Neslyšeli jsme dětský smích a jásot nad ohni, dýmy, výbuchy, barevnými změnami a hláškami studentů. Neměli jsme možnost rozdat nadílku v podobě chemických perníčků.“

Zpětnou vazbu se nám podařilo získat až prostřednictvím emailů od učitelů:  „Video je úplně SUPER, „smekám“ nad zpracováním, obsahem, sestříháním, hudbou,…. dokonce Vám šesťáci spontánně na konci zatleskali, děkujeme za úžasnou vánoční besídku.“

Jsme moc rádi, že se nám alespoň na dálku podařilo zpříjemnit poslední hodiny chemie na ZŠ a SŠ v roce 2020 a popřát všem našim příznivcům vše nejlepší do nového roku 2021.