Účast na termoanalytické konferenci

Václav Slovák, Gabriela Hotová, Arjeta Kryeziu a Bára Komárková se ve dnech 27. – 30. srpna 2019 zúčastnili 5th Central and Eastern European Conference on Thermal Analysis and Calorimetry (CEEC-TAC5) and 14th Mediterranean Conference on Calorimetry and Thermal Analysis (Medicta2019).

Cílem konference bylo informovat o aktuálním vývoji v oblasti termické analýzy a kalorimetrie, umožnit diskuzi a prostor pro zahájení nové spolupráce. Čtyřdenní setkání s 371 účastníky uspořádala římská univerzita Sapienza v Římě.

Na konferenci naši studenti a kolegové představili svou práci:

• Characterization of nitrogen groups on carbon surface by TG – MS (Gabriela Hotová, přednáška)
  • Optimization of carbon yield from biomass pyrolysis based on kinetic analysis (Arjeta Kryeziu, poster)
  • The effect of organic bases on thermal degradation of peroxo-titanates (Bára Komárková, poster)

.

Konference byla dobrou příležitostí setkat se s novými vědci v oblasti termické analýzy, diskutovat o nové výzkumné nápady a také si užít město Řím.